PARACETAMOL BC 125 mg kúpok, 10 db
PARACETAMOL BC 125 mg Suppositorien
Márka: BERLIN-CHEMIE AG
Termékkód: 04685816
Adagolás: Suppositorien
Tartalom: 10 St
Jutalompontok: 9
Elérhetőség: Nincs raktáron
3.69€
0.86€
német gyógyszertárakból az Ön címére
Használati utasítás a PARACETAMOL BC 125 mg kúpok, 10 db
Gyerekek számára 6 hónaptól 2 évig (7-12 kg)
Aktív összetevő: paracetamol
Alkalmazási területek:
Enyhe vagy mérsékelten súlyos fájdalommal és lázral.
Ne jelentkezzen több mint 3 napra, vagy magasabb adagokban orvosi vagy fogászati tanács nélkül.
MEGJEGYZÉS: A szójaolajból származó foszfolipideket tartalmaz
Részletes utasítások PARACETAMOL BC 125 mg kúpok, 10 db számára
Felhasználási terület
- fájdalomcsillapító, láz -erősítő gyógyszerek (fájdalomcsillapító és gátlási gátlás)
- Az előkészítést a tüneti kezelésére használják
- enyhe vagy közepes fájdalom
- Láz
Hatóanyagok / összetevők / összetevők
125 mg paracetamol
Kemény zsíros kiegészítő anyag (+)
Foszfolipidek (szójababból) fedezeti anyag (+)
Ellentmondások
- A gyógyszert nem szabad használni,
- ha túlérzékeny (allergiás) a paracetamol vagy a többi komponens ellen
- ha a májfunkció súlyos károsodásától szenved
adagolás
- Mindig alkalmazza a gyógyszert pontosan az oktatás szerint. Kérjük, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét, ha nem biztos benne.
- Az adagolás a következő információkon alapul. A paracetamol testtömegétől és életkorától függően adagolódik, általában 10-15 mg/kg testtömeggel, egyetlen adagban, legfeljebb 60 mg/kg testtömegig, mint a teljes napi dózis.
- A megfelelő adagolási intervallum a tünetektől és a maximális teljes napi adagtól függ.
- Nem szabad 6 óra alá esnie.
- A 3 napnál hosszabb ideig tartó panaszok esetén orvoshoz kell konzultálni.
- Testtömeg vagy Kor: 7 kg - 8 kg; 6 - 9 hónap
- Egyszeri adag a kúp számában (megfelelő paracetamia -dózis): 1 kúpok (125 mg paracetamolnak megfelelő)
- Maximális napi adag (24 óra) a kúp számában (megfelelő paracetamia -dózis): 3 kúpok (a 375 mg paracetamolnak felel meg)
- Testtömeg vagy életkor: 9 kg - 12 kg; 9 hónap - 2 év
- Egyszeri adag a kúp számában (megfelelő paracetamia -dózis): 1 kúpok (125 mg paracetamolnak megfelelő)
- Maximális napi adag (24 óra) a kúp számában (megfelelő paracetamia -dózis): 4 kúpos (500 mg paracetamolnak megfelelő)
- Az alkalmazás időtartama
- A gyógyszert nem alkalmazza orvosi vagy fogászati tanácsadás nélkül 3 napnál tovább.
- Speciális betegcsoportok
- Májfunkció és a vesefunkció könnyű korlátozása
- Máj vagy vese diszfunkcióval, valamint Gilbert -szindrómában szenvedő betegek esetén az adagot csökkenteni kell, vagy a dózis -intervallumot meghosszabbítják.
- Súlyos veseelégtelenségben szenvedő betegek
- Súlyos veseelégtelenség (kreatinin clearance < 10 ml/perc) esetén legalább 8 órás dózis -intervallumot kell megfigyelni.
- Idősebb betegek
- Nincs szükség speciális adag beállításra.
- Gyermekek
- A gyógyszer felhasználása 6 hónap alatt vagy 7 kg -nál alacsonyabb testtömegnél nem javasolt, mivel a dózisszilárdság nem alkalmas erre a betegcsoportra. A betegcsoport számára azonban megfelelő adagszilárdság vagy adagolási formák állnak rendelkezésre.
- Kérjük, beszéljen orvosával vagy gyógyszerészével, ha azt a benyomást kelti, hogy a gyógyszer hatása túl erős vagy túl gyenge.
- Májfunkció és a vesefunkció könnyű korlátozása
- Ha nagyobb mennyiséget használtál, mint kellene
- Túladagolás esetén általában 24 órán belül panaszok vannak, amelyek magukban foglalják a hányingert, a hányást, az étvágyvesztést, a paliációkat és a hasi fájdalmat.
- Ha az ajánlottnál nagyobb mennyiségű gyógyszert használtak, hívjon orvosát!
- Ha elfelejtette az alkalmazást
- Ne alkalmazza a kettős adagot, ha elfelejtette az előző alkalmazást.
- Ha további kérdései vannak a gyógyszer alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét.
Bevétel
- Ha lehetséges, a gyógyszert a bélmozgás után mélyen beillesztik a végbélnyílásba. A csúszós képesség javítása érdekében a hő kúpja a kezében, vagy röviden belemerül a meleg vízbe.
Beteginformációk
- Különös óvatosság szükséges a gyógyszer használatakor
- ha krónikusan alkoholos vagy
- ha a májfunkció károsodásától szenved (májgyulladás, Gilbert -szindróma)
- előre károsított vesével
- Ha a tünetek súlyosbodnak, vagy nem javulnak meg 3 nap után, vagy ha magas a láz, orvoshoz kell fordulnia.
- A túladagolás kockázatának megakadályozása érdekében biztosítani kell, hogy más gyógyszerek, amelyeket egyszerre használnak, nem tartalmaznak paracetamolt.
- Ha a fájdalomcsillapítókat hosszú ideig nem adagolják, fejfájás következhet be, amelyet a gyógyszer megnövekedett dózisai nem kezelhetnek.
- Általában véve a fájdalomcsillapítók szokásos használata, különösen a hatóanyagok enyhítésével kombinálva, állandó vesekárosodást okozhat a veseelégtelenség kockázatával (fájdalomcsillapítók nephropathia).
- Hirtelen leállításkor a fejfájás és a fáradtság, az izomfájdalom, az idegesség és a vegetatív tünetek előfordulhatnak egy hosszú, nem meghatározott fájdalomcsillapítók használata után. A levonható tünetek néhány napon belül elmúlnak. Addig el kell kerülni a fájdalomcsillapítók újbóli alkalmazását, és a használat használatát orvosi tanácsadás nélkül nem végezzük.
- Ne alkalmazza az előkészítést hosszú ideig, vagy magasabb adagokban orvosi vagy fogászati tanács nélkül.
- Vizesség és üzemeltetési gépek
- A gyógyszernek nincs hatása a forgalomra és a működő gépekre.
- Ennek ellenére a fájdalomcsillapító használata után mindig óvatosság szükséges.
Terhesség
- Kérje meg orvosát vagy gyógyszerészét tanácsot, mielőtt minden gyógyszert szed/használjon.
- Az előkészítést csak akkor kell alkalmazni, ha szigorúan mérik a haszon kockázati arányát a terhesség alatt. A gyógyszert terhesség alatt nem szabad hosszú ideig, nagy adagokban vagy más gyógyszerekkel kombinálva használni, mivel az alkalmazás biztonsága nem bizonyított ezekben az esetekben.
- A paracetamol átjut az anyatejbe. Mivel a csecsemőnek még nem ismertté vált káros következményei, a szoptatás megszakítására általában nem lesz szükség.
Tippek
Paracetamol BC 125 mg kúpok (csomagméret: 10 pc) gyógyszertárnak vannak kitéve, és megvásárolhatók a postai rendelési gyógyszertári apodiscounterben.
Gyógyszerértékelések
Írja meg a véleményét
Népszerű itt: Fej és testhullám

IBUPROFEN Heumann fájdalomcsillapítók 400 mg, 50 db
IBUPROFEN Heumann Schmerztabletten 400 mg
6.71€ 11.42€

IBU 400 AKUT-1A Pharma Film-bevonatú tabletta, 50 db
IBU 400 akut-1A Pharma Filmtabletten
5.19€ 10.42€

Neuralgin Extra ibu lizinat film tabletta, 20 db
A fény mérsékelten erős fájdalmainak tüneti kezelése; Láz.
7.30€ 11.42€